Dupa meci imi iau ramas bun de la Paris. Cand vine vorba de Liga Campionilor, va vom fi din nou alaturi maine de la 21:00, cand Borussia Dortmund, printre altii, se lupta pentru progres in mansa secunda impotriva lui Manchester City. O seara placuta si va multumesc pentru atentie!

Dupa incheierea jocului, PSG, in schimb, pastreaza speranta primului titlu de Liga Campionilor din istoria clubului. Desi gazdele au fost extrem de generoase cu sansele lor astazi, pana la urma cele trei lovituri de aluminiu ale lui Neymar nu au fost distrugerea gazdelor. PSG se va intalni cu AS St. Etienne duminica viitoare.

Dupa sfarsitul jocului, Bayern a ratat pentru prima data sansa de a-si apara titlul in clasa premiera. Campionii germani record nu au fost mai buni in mansa secunda decat acum o saptamana, pana la urma cele trei goluri ale lui Bayern din prima mansa au fost distrugerea lor. Ramane acelasi: fara Robert Lewandowski, puterea de atac lipseste. Bayern va juca impotriva VfL Wolfsburg sambata dupa-amiaza.

Minutul 90 (+5) s-a terminat la Paris! Bayern castiga cu 1-0, dar PSG este in semifinalele Ligii Campionilor dupa doua etape!

Minutul 90 (+3) Navas apuca! Sane incearca din nou cu o pasa plata ascutita din dreapta, dar costaricanul este acolo in coltul scurt si ingroapa mingea sub el. Au mai ramas 60 de secunde.

Minutul 90 (+2) Neymar ezita sa termine! Brazilianul dribleaza in suprafata de pedeapsa din stanga si il depaseste pe Boateng, dar Hernandez indeparteaza din nou. Au mai ramas 120 de secunde, coltul PSG.

Minut 90 (+1) Intre timp, timpul de oprire este in curs, sunt afisate patru minute.

Minutul 90 – Cartonas galben

Alte Herrera

Herrera a amanat o lovitura libera din Munchen si i s-a dat si un alt galben. Dar ar fi si in semifinale.

88 minute – Inlocuire

Angel Di Maria

Pochettino ia mai mult timp de la ceas, di Maria se amesteca de pe scaun. El va fi inlocuit de Herrera.

Minutul 87 Acum nu mai sunt actiuni clare, Bayern aduce mingea inainte cu orice pret. O batalie de uzura care dureaza in cele trei minute cruciale.

85 minute – Inlocuire

Javi Martinez

Eric Maxim Choupo-Moting

Flick aduce un turn pentru furtuna! Choupo-Moting trebuie sa cedeze, Martinez cedeaza atacantul central!

Minutul 83 Sane! Aterul intra in cele din urma in suprafata de pedeapsa din dreapta cu viteza mare si il depaseste pe Bakker; Dar sutul lui scazut de la zece metri pe dreapta trece chiar pe langa poarta din stanga.

Minutul 81 Pentru Bayern, un gol ar insemna un knockout, PSG ar avea nevoie doar de un gol pentru a schimba din nou curentul. Au mai ramas zece minute la ceas.

In 79 de minute, PSG se bucura pentru cateva secunde de decizie – apoi Orsato ii fluiera pe francezul inveselitor! Dupa ce parizienii castiga mingea in cercul central, Mbappe decoleaza liber in directia lui Neuer si suteaza mingea de la zece metri din pozitia usor stanga sub acoperisul portii. Imediat, insa, se aude fluierul de ofsaid. what does it mean to dream about pigs www.viki.com Strans, dar probabil corect, VAR-ul nu are obiectii.

77 de minute Alaba arunca o aruncare de la margine la care PSG avea de fapt dreptul. Orsato il fluiera inapoi, la PSG jucatorii dau mingea unul altuia. Nimic din toate acestea nu ajuta Bayern.

Minutul 75 PSG este acum mai linistit, joaca putin la timp si ia inteligent minute de la ceas. Cand bavarezii trec la risc total?

Minutul 73 – Inlocuire

Moise Kean

Julian Draxler

Pochettino se schimba si in ofensiva: Kean vine pe teren pentru Draxler.

Minutul 71 – Inlocuire

Jamal Musiala

Alphonso Davies

Hansi Flick face prima sa miscare: Musiala ar trebui sa-i aduca lui Davies o noua amenintare ofensiva.

Minutul 70 Bayern incearca o lovitura scurta de colt, pe care Kimmich din dreapta nu o poate aduce unui coechipier. Incepe faza finala in Parc des Princes.

Minutul 68 – Cartonas galben

Thomas Muller

Muller il scoate pe Paredes din picioare, iar recorderul german din Liga Campionilor este si el avertizat. Dar ar fi si intr-o posibila semifinala.

In minutul 66, Hernandez a trecut cu capul prin peretele la 30 de metri de Praiser Tor impotriva a trei adversari si a primit cel putin o lovitura libera impotriva lui Paredes. Bayern cu siguranta nu va primi un al doilea gol in acest fel.

Minutul 64 Ambele echipe au trimis primii jucatori la incalzire, in prezent exista o lipsa de consistenta pe teren in multe privinte. Atat PSG, cat si Bayern se afla in prezent in cea mai slaba faza a jocului.

Minutul 62 Muller din nou cu un strop de pericol! Sane si-a servit coechipierul national din dreapta pe pentagonul scurt, unde Muller a vrut sa infiga mingea prin picioarele lui Navas. Costaricanul a inchis picioarele in ultimul moment si a prevenit golul secund al serii.

Minutul 60, Bayern inca rateaza scenele ofensive clare din runda a doua, in ciuda proportiei crescute a jocului. PSG intra in suprafata de pedeapsa cu aproape toate actiunile din repriza adversa, Bayern inca cauta cai consistente in saisprezece adversari.

Minutul 58 – Inlocuire

Mitchel Bakker

Abdou Diallo

… si exista si schimbarea. Tanarul olandez Bakker preia locul lui Diallo. Va dorim insanatosire grabnica in acest moment!

Minutul 58 Intalnirea este intrerupta, Diallo pare sa se fi reprezentat pe flancul Coman. Coechipierul sau, Kimpembe, sugereaza o schimbare. kelvin tie knot www.blurb.com ..

Minutul 57 Coman nu este chiar in joc astazi, cautandu-l pe Choupo-Moting la stalpul indepartat cu o centrare din stanga. Navas cu siguranta pescuieste mingea din aer.

Minutul 55 – Cartonas galben

Colin Dagba

Dagba este si el avertizat acum, internationalul francez de juniori a intarziat clar la mijlocul terenului impotriva lui Coman. Este primul lui avertisment din acest sezon.

Minutul 53 Neymar – este incredibil! Bayern nu l-a despartit pe brazilian de minge, Mbappe i-a servit apoi lui Di Maria din coltul stanga saisprezece la stalpul indepartat. Argentinianul scuipa pielea artificiala liber pe langa Neuer in cinci, unde bine inceputul Neymar aluneca pe langa minge. Boateng degajeaza stalpul lung cu calcaiul in corner.

Minutul 52 – Cartonas galben

David Alaba

Alaba il loveste pe Neymar in picior din spate, dar cel de-al doilea cartonas galben in competitia actuala nu are consecinte pentru austriac.

In minutul 51, PSG inca arata nesigur dupa reluare, iar jocul intens impotriva mingii s-ar putea sa se simta incet, incet, in propriile picioare. In orice caz, Bayern incepe cu mult mai bine decat in ​​primul tur.

49 minute Neymar din nou in fata lui Neuer – dar de data aceasta atacantul se deformeaza clar. Paredes cipeaza dispozitivul de joc de la jumatatea stanga la pentagonul scurt brazilianului, care trage din voleu din viraj – si isi trimite incercarea pe cerul noptii parizian.

Minutul 47 Alaba cu prima concluzie dupa reluare! Sane aduce mai intai mingea la jumatatea distantei din dreapta in cinci, unde Choupo-Moting, totusi, sare mingea. O incercare de clarificare a parizienilor aterizeaza central in fata saisprezecelea la Alaba, dar sutul lui trece careul PSG chiar in dreapta.

Minutul 46 Sa mergem mai departe! Ambele echipe parasesc vestiarul fara schimbare!

Pe de alta parte, Bayern a pornit cu adevarat cu putin timp inainte de pauza si si-a gasit drumul spre poarta lui Navas mai des dupa golul de la deschidere. In rest, formatia lui Hansi Flick a avut putine ocazii fata de prima mansa, defensiv, in schimb, au dominat din nou pierderile periculoase de mingi, pe care PSG nu le-a putut pedepsi pana acum. Munchenul mai are nevoie de un gol pentru a avansa, dar acum ar fi putut castiga suficienta incredere in sine. Asteptam cu nerabdare cele doua 45 de minute!

Este bizar cat de mult se oglindesc piciorul inainte si inapoi in acest moment. Pentru ca PSG a avut de fapt cele mai mari sanse inainte de pauza, singur Neymar a esuat pentru gazde de trei ori pe aluminiu si inca de doua ori pe Neuer. Echipa lui Mauricio Pochettino a avut de fapt Bayern bine sub control defensiv, dar o demonstratie de forta a lui Choupo-Moting nu a putut fi aparat in final.

Minutul 45 (+3) pauza in Parc des Princes! Bayern conduce cu 1-0 dupa 45 de minute si pastreaza viu visul semifinalelor!

Minutul 45 (+1) A inceput timpul de oprire din primul tur, Daniele Orsato ordona doua minute.

Minutul 44 Alaba – Doamne, e un incendiu aici! Austriacul scapa o lira de la o pozitie centrala la 25 de metri, Navas pescuieste mingea de pe linie din coltul stang al crucii.

Minut 43 de suflare prin campionii record! Mbappe trece din nou pe langa Hernandez pe pentagonul din dreapta si trage plat dintr-un unghi ascutit, incercarea lui trece la centimetri pe langa stalpul lung. Un gol nu ar fi contat, insa, intrucat Neymar Hernandez a blocat ilegal inainte de incheiere. christian holiday wishes www.demilked.com

Minutul 41 Pentru Choupo-Moting este al patrulea gol al sezonului in al saptelea meci din Liga Campionilor din acest sezon. Ca si in anul precedent, camerunezul inscrie in mansa secunda a unui sfert de finala. In acel moment, PSG a facut progrese – deschide calea pentru Bayern de data aceasta?

Minutul 40 – PREA!

Preaoooor! Paris St.-Germain – FC BAYERN MUNICH 0: 1! Si in schimb, Choupo-Moting isi pedepseste fostul club! Coman il serveste mai intai pe Muller din stanga, care il lasa sa aplaude pe Alaba la pentagonul scurt. Austriacul se retrage direct si esueaza in coltul din stanga la Navas.

• emotional message for him
  • declaration of love for him
  • life smart people quotes
  • family member men’s birthday wishes
  • happy 75th birthday sayings

Mingea sare in sus in cinci, unde Choupo-Moting arunca totul in impotriva lui Kimpembe si cumva maneveaza mingea peste linie.

Minutul 39 Neymar loveste bara pentru a treia oara; bavarezii doar privesc! Mbappe il pune pe brazilian, care este din nou mai rapid decat Kimmich, in fata saisprezecelea din stanga. De data aceasta Neymar incearca sutul jos de la 15 metri, dar incercarea lui bate din palme aluminiul in dreapta jos.

Minutul 37 NEYMAR! Dupa o scurta lovitura libera pe stanga, brazilianul Coman danseaza afara si trage de la 16 metri pe stanga. Sutul sau loveste coltul din stanga al crucei, Neuer ar fi fost neputincios!

Minutul 36 Kimmich, cu a al-celea lovitura de colt din stanga, de data aceasta este prada usoara pentru Navas in cincisprezece. Chiar si din mingi de odihna, pana acum s-a intamplat mult prea putin la FCB.

Postare noua in minutul 34 ! Neymar se aliniaza langa coltul din dreapta saisprezece impotriva lui Hernandez pas dupa pas si apoi trage pielea sintetica la coltul scurt, unde Neuer pare mai intai incercarea de la jumatatea inaltimii si apoi o directioneaza impotriva stalpului exterior.

Minutul 32 Bayern nu are ritmul in joc chiar si dupa putin mai mult de jumatate de ora, PSG poate sa se pozitioneze calm impotriva mingii si sa isi inchida propria jumatate. Pana acum, Hansi Flicks Elf a jucat cu mentalitatea din jocul Union, dar decorul este necesar pentru revenirea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor.

Minutul 30 Intalnirea devine din ce in ce mai aprinsa! In stanga in suprafata de pedeapsa de la Munchen, Neymar si Hernandez se ciocnesc, brazilianul rupe tricoul adversarului si apoi coboara singur. Neymar cere penalty, Orsato il respinge cu un fluier decisiv de fault ofensiv.

Minutul 28 Neuer previne posibilul knockout! Draxler face dreapta la linia centrala si il trimite pe Mbappe direct in suprafata de pedeapsa cu o pasa prin trecere. Francezii egaleaza trei adversari si s-au intins pe spate la punctul de pedeapsa fata de Neymar. Brazilianul este complet liber, dar esueaza dupa o scurta acceptare a mingii din cauza noii iesiri.

Minutul 27 Bavarezii prind viteza! Dagba pierde mingea din stanga impotriva lui Kimmich, iar mijlocasul retrage imediat pozitia din stanga de la 20 de metri. Chiar si sutul lui scazut trece chiar pe langa poarta gazdelor din stanga.

Minutul 26 Sane! Exista primul grad al Bavariei! Boateng a cucerit mingea in cercul central si a jucat chiar in semi-spatiu pe Sane, care dupa un unu-doi cu Choupo-Moting s-a ajuns pe o pozitie finala in fata portii adverse. Internationalul german incearca de la 18 metri, dar sutul sau la jumatatea inaltimii trece chiar pe langa careul lui Navas in stanga.

24. Minutul Muller cu urmatoarea centrare pe stanga din suprafata de pedeapsa , Danilo indeparteaza mingea la jumatatea sus, dar necontestat din cele cinci. Bayern nu are jucatorul tinta in centrul suprafetei de pedeapsa. elegance quotes coco chanel www.giantbomb.com

Minutul 22 Kimmich trage urmatoarea minge de colt din stanga catre stalpul scurt, dar din nou centrarea este prea plata si nu este nicio problema pentru Diallo. Ofensiv, Bayern inca pare neregulat si nu chiar orientat spre obiective.

Minutul 20 Bayern are acum o proportie mai mare a jocului, dar PSG apara mult mai increzator si mai compact decat in ​​prima mansa. Se pare ca Bayern are nevoie urgenta de un loosener pentru piept pentru a trage impulsul de partea lor.

Minutul 18 … dupa doua minute bune, di Maria se intoarce. Sectia medicala paraseste iar gazonul, Daniele Orsato elibereaza din nou intalnirea.

16. Minutul Intalnirea este intrerupta pentru prima data pentru ca di Maria si Davies si-au dat genunchii impreuna. Argentinianul pare sa se fi facut rau…

Minutul 14 In fata stadionului, unii suporteri ai PSG incep acum cu artificii, cu o incidenta de sapte zile de 343 in Franta, cu siguranta este indoielnic daca o astfel de adunare are sens.

Minutul 12 Neymar despacheteaza pentru prima data rolul post-fault impotriva lui Alaba si se invarte pe gazon spre poarta de la Munchen. Faultul lui Alaba este clar, dar performanta actoriceasca ulterioara este complet inutila.

Minutul 10 Neymar! Mbappe il trimite pe Pavard pe aripa stanga pentru prima data in spin si apoi trage in pasa din spate de la linia de baza Kimmich la pentagonul scurt. Munchenezul sare inainte surprins, dar lovitura din voleu a lui Neymar de la trei metri il blocheaza repede pe Neuer in cornerul scurt. Mbappe revine la minge, dar este in ofsaid.

Minutul 8 Choupo-Moting intr-o pozitie finala promitatoare pentru prima data. Coman ridica o minge lunga de la Davies din stanga in suprafata de pedeapsa si o repune pe camerunezul venit, care s-ar putea retrage de la zece metri pe stanga. Totusi, ramane cu conjunctiv, pentru ca Choupo-Moting lasa mingea sa sara prea departe, Gueye se afla in sfarsit la mijloc.

Minutul 7 Pentru prima data Bayern se stabileste pe suprafata de pedeapsa adversa, dar inca nu sunt suficient de precisi in pasa decisiva. Campionii in titlu din Ligue 1 au inchis foarte bine zona de pericol pana acum.

Minutul 5 PSG joaca fotbal combinat bine in faza initiala si pune echipamentul de joc bine mutat de propriile randuri. christian christmas wish rewardifsm.livejournal.com Bavarezii, care par putin nervosi, trebuie sa se aclimatizeze mai intai.

Minutul 3 Mbappe cu primul brand de parfum! Neymar iese din semi-spatiul din dreapta pe Mbappe din dreapta celor cinci, atacantul este mai rapid decat colegul nationalei Hernandez. Mbappe trage de la opt metri de dreapta dintr-un unghi extrem de ascutit, incercarea lui suteaza pe langa stalpul indepartat.

Primul minut sa mergem! Cel putin 90 de minute de joc incep la Paris!

Inainte de inceperea jocului , intalnirea de astazi este condusa de o echipa pur italiana. Arbitrul este experimentatul Daniele Orsato, arbitrii lui Alessandro Giallatini si Fabiano Preti. Al patrulea oficial este Daniele Doveri. Astazi, unul dintre cei mai buni din domeniul sau sta la monitoarele video, il salutam pe Massimiliano Irrati ca asistent video.

Inainte de inceperea jocului, pentru a avansa insa, echipa Munchen are nevoie de cel putin o victorie cu o diferenta de doua goluri sau un succes cu patru sau mai multe goluri. In caz de egalitate sau infrangere pentru Bayern, PSG va continua cu siguranta, daca va inscrie 3-2 pentru FCB, vom intra astazi in prelungiri. Atat pentru partea oficiala.

Inainte de inceperea jocului , PSG, in schimb, si-a castigat aparitia in oaspeti la Racing Strasbourg cu un 4-1 clar si ramane astfel in clasamentul liderilor Lille pe calcaie. Dar: PSG a castigat doar unul dintre ultimele cinci meciuri pe teren propriu, asa ca finalista de anul trecut din Franta nu poate fi complet sigura. Si: Bayern nu ar fi Bayern daca nu s-ar ridica intr-o situatie presupusa dificila.

Inainte de a incepe meciul Astazi, echipa de la Munchen nu trebuie doar sa se descurce fara suporterii gazdelor, ci trebuie sa revina in deplasare. Nu numai fara Goretzka, ci si fara Torgarant Robert Lewandowski. Prevestirile pentru echipa Munchen, care era inca suverana in toamna, sunt dintr-o data orice decat bune, iar repetitia generala impotriva Union Berlin de sambata dupa-amiaza s-a incheiat doar cu un 1: 1.

Inainte de inceperea jocului Este a cincea vizita la Parc des Princes din clasa regenta pentru Bayern – iar in cele patru incercari anterioare nu a fost nimic de gasit la Paris. Campioana recordului german a parasit terenul ca invins de patru ori, cel mai recent in sezonul 2017/18 cu 0:3. Statisticile vorbesc impotriva echipei Munchen, care a transformat ultima data o infrangere din prima mansa in progres in aprilie 2015. Pe atunci, dupa o infrangere cu 3-1 la FC Porto in mansa secunda in fata unui public gazda, a existat un 6-1 clar.

Inainte de inceperea jocului, Mauricio Pochettino a facut o singura schimbare in formatia de start – si asta din cauza unei accidentari. Capitanul Marquinhos, marcator in prima mansa, lipseste cu o accidentare la adductor si este inlocuit de Paredes, care a fost suspendat de la cartonase galbene in prima mansa. Pereira trece in apararea centrala. In caz contrar, antrenorul principal al argentinian, Verratti si Florenzi, sunt si ei disponibili din nou dupa depasirea carantinei corona.

Inainte de inceperea jocului Gazdele de la Paris incep astfel: Navas – Dagba, Pereira, Kimpembe, Diallo – Gueye, Paredes – di Maria, Neymar, Draxler – Mbappe.

Inainte de inceperea jocului, Hansi Flick efectueaza doua schimbari de personal fata de prima mansa: Sule va fi inlocuit cu Boateng in apararea centrala, Alaba va trece din apararea centrala la mijlocul terenului pentru accidentatul Goretzka. cheap wedding gift anchor.fm Davies ocupa locul liber in spatele patru, Hernandez ii da al doilea fundas central. Goretzka finalizase luni antrenamentul final, dar pana la urma nu este suficient pentru nationala germana de astazi.

Inainte de inceperea jocului, incepem cu formatiile. Munchenii pariaza pe: Neuer – Pavard, Boateng, Hernandez, Davies – Alaba, Kimmich – Sane, Muller, Coman – Choupo-Moting.

Inainte de inceperea jocului Este cel mai important joc al anului pentru campionii in curs de clasament. Iar daca responsabilii de la Sabener Strasse sunt responsabili, atunci, din punctul de vedere al Munchenului, mai multe jocuri din aceasta categorie sunt binevenite sa se alature. Dar Bayern trebuie sa intoarca mai intai un 2: 3 impotriva lui PSG din prima mansa. Impachetati mamei!

Inainte de inceperea jocului, bun venit in mansa secunda a sferturilor de finala a Ligii Campionilor dintre Paris St.-Germain si Bayern Munchen.

Previous articleCercetatorii descopera cauza: de aceea barbatii mor mai des din cauza cancerului
Next article„Plante Galabau”: Aplicatia ofera informatii despre plante